O mnie

Nazywam się Agnieszka Wnukiewicz, jestem certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne psychologiem sportu (klasa II).

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Zrealizowałam szkolenie I stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Rozwiązań w Toruniu.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Sekcji Psychologii Sportu. Należę również do European Network of Young Specialistst in Sport Psychology – europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów w dziedzinie psychologii sportu. W 2017 roku otrzymałam nominację na Psychologa Olimpijskiego od Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Stale poszerzam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności poprzez aktywny udział w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach i konferencjach w kraju i za granicą. Dbam o standardy i jakość swojej pracy poprzez poddawanie moich działań systematycznej superwizji.

Agnieszka Wnukiewicz

Doświadczenie

Na co dzień pracuję w szkole jako psycholog ds. sportu. Wprowadzam elementy treningu mentalnego dla uczniów klas sportowych o profilu piłka ręczna, lekka atletyka i pływanie.

Prowadzę indywidualne konsultacje z zawodnikami uprawiającymi dyscypliny indywidualne jak i zespołowe. Mam doświadczenie w pracy z zawodnikami trenującymi m. in. taekwondo, jeździectwo, szermierkę, kajakarstwo, pływanie, lekką atletykę, piłkę ręczną, piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, badminton, zapasy, mieszane sztuki walki, kolarstwo górskie.

Współpracuję na stałe i doraźnie z klubami sportowymi. Moja praca w klubie polega na wspieraniu procesu szkoleniowego, indywidualnych konsultacjach zawodnikami i trenerami, prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych, obserwacjach treningów i występów na zawodach.

Od 2018r. jestem psychologiem Kadry Narodowej Juniorów w Kajakarstwie.
W latach 2016-2017 współpracowałam z Kadrą Wojewódzką U13 w Siatkówce dziewcząt.

W roku akademickim 2016/2017 prowadziłam zajęcia z psychologii aktywności fizycznej w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Filozofia pracy

W swojej pracy kieruję się podejściem pozytywnego zaangażowania w sport. W myśl, którego uczestnictwo w sporcie jest pasją dającą zawodnikowi ogromną satysfakcję, gdzie doświadcza on wielu pozytywnych emocji, a poprzez sport i relacje z ludźmi w sporcie osiąga spełnienie innych życiowych potrzeb. Pracując ze sportowcami, staram się wspierać ich w drodze do ich własnego mistrzostwa.

W pracy indywidualnej z zawodnikiem widzę w nim przede wszystkim człowieka. Staram się poznać jego bagaż doświadczeń, dylematy, oczekiwania, potrzeby i marzenia i na tej podstawie zaprojektować odpowiednie działania. Wszystko po to, by pomóc poradzić sobie z trudnościami, wydobyć potencjał a tym samym poprawić jakość funkcjonowania zawodnika w sporcie i poza nim.

Za pomocą technik treningu mentalnego pracuję z klientami m. in. nad prawidłowym wyznaczaniem celów, budowaniem pewności siebie, zwiększaniem koncentracji uwagi, zarządzaniem emocjami, radzeniem sobie ze stresem, prawidłową komunikacją.

Jesteś zainteresowany? Zapraszam do kontaktu!